Od 1998 roku Akademia Nauki opracowuje nowatorskie programy edukacyjne podnoszące sprawność czytania i uczenia się dla dzieci, młodzieży, dorosłych. 

MISJA AKADEMII

To propagowanie stylu naturalnego uczenia się, który niesie zadowolenie i poczucie pewności siebie. Chcemy, aby każde dziecko mogło uczyć się bez wysiłku. Jesteśmy przekonani, że poprzez docieranie do wewnętrznych zasobów i odkrywanie mocnych stron dzieci, mogą uczyć się one w atmosferze odprężenia i radości. Nasze programy opieramy na najnowszych zdobyczach psychologii uczenia się oraz na głębokim szacunku dla możliwości twórczych każdego człowieka.

Jesteśmy zaangażowani w programy formatu NON PROFIT, takie jak Szkoła 2020, Akademia Nauczyciela, Akademia Rodzica, Cała Polska Czyta Dzieciom, za co zostaliśmy dwukrotnie uhonorowani Statuetką Kampanii ABC XXI.

Wybierz kurs dla Twojego dziecka:

 

Mały Odkrywca – Zaczarowany Zajączek (3 – 4 lata)

Naturalna nauka czytania przez zabawę dla dzieci w wieku przedszkolnym

Celem programu jest zbudowanie naturalnych podstaw czytelniczych. Dzieci poznają wyrazy, literki i uczą się czytania poprzez fascynującą dla nich zabawę. Podczas realizacji programu dzieci są intelektualnie i emocjonalnie zaangażowane w proces uczenia się. Uczestniczą w ciekawych eksperymentach fizycznych i chemicznych, zaspokajając swoją olbrzymią pasję poznawania. Takie przygotowanie sprawia, że dziecko buduje postawę „lubię czytać”, dzięki której łatwiej i szybciej opanowuje sztukę czytania przeżywa mniej stresu w szkole.

zapisy na angielskiinformacje o zajeciach

Mały Odkrywca – Przygoda na Bezludnej Wyspie (5 – 6 lat)

Naturalna nauka czytania przez zabawę dla dzieci w wieku przedszkolnym

Dzieci wcielają się w postacie podróżników, którzy znaleźli się na bezludnej wyspie. Tam znajdują klucz, który przenosi małych odkrywców w niezwykłą podróż w czasie i przestrzeni. Odkrywają „własne ja” i swoje mocne strony. Doświadczając i eksperymentując dzieci poznają wyrazy, wprawiają się w pisaniu, rozwijają kreatywność.

zapisy na angielskiinformacje o zajeciach

 

 

efektywna nauka w szkoleMądre Dziecko – Przygoda na planecie Tina (7-8 lat)

Dzieci uwielbiają pytanie „Dlaczego”. Przygoda na planecie TINA inspiruje do zadawania pytań i szukania odpowiedzi.

Dzieci poznają przyrodę poprzez stawianie hipotez i ich weryfikację w eksperymentach naukowych. Aspekt emocjonalny poruszany jest w szeregu dram i gier społecznych, podczas których dzieci odkrywają swoje wewnętrzne bogactwo i uczą się współpracy w grupie. Zajęcia kładą nacisk na umiejętności szkolne. Dzieci uczą się posługiwać narzędziami z zakresu MAP MYŚLI, technik pamięciowych i szybkiego czytania. Odkrywają własny potencjał i zdolności oraz budują wewnętrzne przekonanie „dam radę w każdej sytuacji”.

zapisy na angielskiinformacje o zajeciach

 

Mądre Dziecko – Galaktyczna przygoda Jedi (9-10 lat)

Program rozwijający zdolności intelektualne i emocjonalne dla uczniów klas 3 i 4.

W każdym z nas drzemie niezmierzona moc, sęk w tym aby umieć ją wyzwolić. Może warto zostać uczniem JEDI? Każdy rycerz opanowuje na zajęciach techniki radzenia sobie z własnymi emocjami, poznaje swoje mocne strony, uczy siękoncentracji oraz relaksu. Oczywiście dobra pamięć i sprawność czytania są także ważnymi cechami każdego JEDI. Wspólnie wcielimy się w rolę galaktycznych strażników pokoju i będziemy doświadczać jak ważne w naszym życiu jest kierowanie się dobrem i pozytywnymi wartościami.

zapisy na angielskiinformacje o zajeciach

 

Uczeń z Charakterem (5 – 6 klasa)

Kurs szybkiego czytania i odkrywania wewnętrznych zasobów dla uczniów szkół podstawowych </em

Program ten jest zaawansowanym treningiem szybkiego czytania i technik pamięciowych. Podczas zajęć dzieci uczą się zapamiętywać technikami pamięciowymi materiały, które później będą „przerabiać” w szkole. Poprzez warsztaty, gry i zabawy dzieci poznają prawa rządzące naszymi emocjami i uczuciami. Poznają procedury pracy z emocjami, uczą się asertywnych zachowań,. Odkrywają pozytywny obraz siebie, posługując się technikami mającymi swoje korzenie w coachingu. Podczas zajęć przypowieści, mądrości i metafory, przeplatają się z fizyką, kosmologią i genetyką.

zapisy na angielskiinformacje o zajeciach

 

Szybkie czytanie gimnazjumGimnazjalista z klasą – Program rozwoju dla młodzieży gimnazjalnej

Gimnazjum to swoiste przygotowanie do wymagań, które będzie nieść ze sobą przejście do szkoły średniej. Ilość rzeczy do nauczenia stale rośnie. Opanowanie coraz większej ilości wiedzy bez znajomości Technik Pamięciowych czy Mindmappingu staje się po prostu bardzo trudna.

zapisy na angielskiinformacje o zajeciach

Szybkie czytanieKwantowy Umysł – Kursy dla dorosłych, studentów i licealistów

Kurs Kwantowy Umysł to niekonwencjonalny program edukacyjny zwiększający potencjał umysłowy i intelektualny człowieka.

zapisy na angielskiinformacje o zajeciach