Fotografia z grafiką komputerową

Kurs grafiki i fotografii to przede wszystkim ciekawe doświadczenie. To możliwość wykazania się pomysłowością, samodzielnością, zmysłem artystycznym i umiejętnością łączenia tego z pracą na komputerze.

CZY WIESZ ŻE ?
W dzisiejszych czasach studia graficzne są coraz bardziej popularne. Jest to zgodne z rosnącym zapotrzebowaniem na grafików. Znajdują oni pracę między innymi w agencjach reklamowych, studiach projektowych lub pracują samodzielnie. Nasze kursy są dobrym wstępem do podjęcia kroków w kierunku tego zawodu. Nie jest to jednaj jedyny powód, dla którego warto rozpocząć z nami swoją graficzną przygodę. Można przyjść, by po prostu poznać coś nowego, spędzić czas twórczo i przyjemnie.
A co w programie?

Na zajęciach z grafiki dowiemy się między innymi:

  • Jak będąc na Księżycu przesłać zdjęcie na Ziemię, mając do dyspozycji tylko odbiornik dźwiękowy,
  • Skąd biorą się barwy,
  • Jak powstaje obraz w aparacie,
  • Jakie są zasady kompozycji obrazów.

 

Ponad to wykonamy kilka zdjęć i przetestujemy program do ich obróbki. W pierwszej części kursu zakładamy pracę w najnowszej wersji programu GIMP 2.8. Jest to bezpłatne narzędzie do grafiki rastrowej. Każdy będzie mógł zainstalować sobie GIMPa u siebie w domu, dzięki czemu poznane na kursie narzędzia będzie można wielokrotnie przećwiczyć i wykorzystać do własnych celów poza zajęciami.

Druga część kursu to praca z grafiką wektorową. Przejdziemy do tworzenia własnych projektów, zarówno użytkowych jak i artystycznych.

Sposób prowadzenia zajęć oraz szczegółowy zakres tematyczny są zróżnicowane, w zależności od grupy wiekowej. Obecnie zapraszamy na pierwszą część kursu, prowadzoną dla grup:

 

Grafika i fotografia / 4 – 6 klasa

Grafika i fotografia / gimnazjum

Grafika i fotografia / liceum

 

Czas trwania zajęć: 1,5 h (90 min.)
Częstość: 1 spotkanie w tygodniu
Liczebność grup: 3 – 6 osób

Zniżki: zapraszamy do zakładki promocje!
ZapiszZapisz