Trening Twórczości i Rozwoju /3 – 4 latki/

Trening twórczości i rozwoju to  zajęcia odkrywające przed maluszkami świat pełen możliwości.

Program opiera się na psychologii rozwoju dziecka i poprzez zabawę oraz zajmujące ćwiczenia wspiera jego rozwój w sferach: ruchowej, społecznej, poznawczej, emocjonalnej, interpersonalnej.

Na program składają się 2 główne bloki tematyczne: [tabs tab1=”CZY WIESZ, ŻE… „]
[tab]

„Większość badaczy zajmujących się funkcjonowaniem ludzkiego mózgu jest przekonana, że pięćdziesiąt procent naszych zdolności do nauki rozwija się w ciągu pierwszych czterech lat życia. Nie oznacza to, iż zdobywamy w tym czasie pięćdziesiąt procent naszej wiedzy lub mądrości. Chodzi po prostu o to, że w ciągu tych czterech lat w mózgu dziecka wytwarza się połowa wszystkich połączeń pomiędzy komórkami mózgowymi, a właśnie te połączenia umożliwiają późniejszą naukę. (…)

Skoro pięćdziesiąt procent zdolności do nauki rozwija się w ciągu pierwszych czterech lat życia, a kolejne trzydzieści procent do ukończenia ośmiu lat, to programy rozwojowe dla okresu wczesnego dzieciństwa powinny być traktowane jako najwyższy priorytet. Tymczasem w większości krajów wcale tak nie jest. Średni wydatek na studenta uczelni wyższej jest znacznie większy niż na ucznia szkoły podstawowej lub średniej, a te z kolei i tak o wiele wyższe niż na dziecko w przedszkolu.”

– G. Dryden, J. Vos „Rewolucja w uczeniu”

[/tab]

[/tabs]

Kreatywnie myślę i tworzę!

W tym bloku skupiamy się na rozwijaniu sfery poznawczej (myślenie, analizowanie, przewidywanie, szeregowanie, dopasowywanie…). Będziemy ćwiczyć motorykę dużą i małą, aby przygotowywać stopniowo rękę do pisania. Będziemy rozwiązywać zagadki, budować, konstruować, rozwijać swoją wyobraźnię.

W czasie zajęć wykorzystywane będą elementy treningu twórczości, pedagogiki zabawy, Kinezjologii Edukacyjnej Dennisona, Metody Malowania Dziesięcioma Palcami, muzykoterapii oraz różnorodne techniki plastyczne i techniki wspomagające koncentrację.

Rozwijam się w ruchu!

Blok ten kładzie nacisk na rozwijanie się dziecka poprzez ruch. W ruchu również dziecko może się uczyć. Poza motoryką dużą oraz zwinnością, doskonali swoją orientację w przestrzeni, świadomość swojego ciała oraz jego możliwości, uczy się współdziałania w grupie rówieśników. Staną przed nim zadania wymagające rozwiązywania problemów, umiejętności planowania i realizacji wspólnego planu. W czasie zajęć towarzyszyć nam będzie czasem taniec. Dla równowagi aktywności i wyciszenia pod koniec zajęć odbywać się będzie grupowa relaksacja.

W czasie zajęć wykorzystywane będą elementy Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, treningu interpersonalnego, pedagogiki zabawy, muzykoterapii, Kinezjologii Edukacyjnej Dennisona oraz proste techniki teatralne.

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu i trwają 45 minut. Każdy z dwóch bloków tematycznych realizowany jest co drugi tydzień. Istnieje możliwość zapisania dziecka na jeden wybrany blok (wówczas spotykamy się co dwa tygodnie). Można również przyprowadzać dziecko na pojedyncze zajęcia, po uprzednim zapisie (osobiście, mailowo lub telefonicznie).

Cena za udział w zajęciach: 70 zł / miesiąc (4 spotkania)
Cena za udział w jednym z dwóch bloków tematycznych: 40 zł / miesiąc (2 spotkania)
Cena za udział w pojedynczych zajęciach: 25 zł

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na BEZPŁATNE ZAJĘCIA POKAZOWE, które odbędą się w sobotę 1 lutego 2014 r. w godzinach 15:00 – 15:45 (prosimy o wcześniejsze zgłoszenie udziału, drogą mailową lub telefoniczną).

trening tworczosci i rozwoju