Robotyka i programowanie

Robotyka dla dzieci to zajęcia dodatkowe rozwijające wyobraźnię, kreatywność, zdolności analityczne, matematyczne i przestrzenne. A wszystko to za pomocą ponadczasowych, ulubionych dziecięcych zabawek – klocków Lego.

Na naszych zajęciach staramy się przede wszystkim zapewnić dzieciom i młodym ludziom środowisko do twórczej, nieograniczonej schematami pracy z wykorzystaniem nowych technologii. Dzieci zaczynają myśleć samodzielnie, szukać coraz lepszych rozwiązań a także uczą się skutecznej komunikacji w grupie. Podczas pracy nad zadanym projektem często dobierają się w zespoły. Dzięki temu przekonują się, że trafne określenie celu oraz odpowiedni podział ról w zespole może znacząco wpłynąć na jakość ostatecznych wyników pracy.

Wybierz kurs:

robotyka LEGO juniorRobotyka Junior /6 – 8 lat/. To zajęcia dodatkowe Rozwijające wyobraźnię, kreatywność, zdolności analityczne, matematyczne i przestrzenne. A wszystko to za pomocą ponadczasowych, ulubionych dziecięcych zabawek – klocków Lego.

informacje o zajeciachzapisy na angielski

 

 

 

robotyka Lego NXTRobotyka Master /9 – 12 lat/. Warsztaty robotyki dla dzieci w wieku 8-12 lat. Matematyka, informatyka, mechanika, elektronika – zabawa. A więc nauki ścisłe mogą być przygodą, pasją, hobby i po prostu rozrywką.

informacje o zajeciachzapisy na angielski

 

 

eksperymenty

Sowa Naukowa – warsztaty naukowe i eksperymenty /7 – 9 lat/. Zajęcia rozwijające ciekawość świata, uczące myślenia przyczynowo – skutkowego, wspierające umiejętności analityczne oraz wnioskowanie na podstawie obserwacji.

informacje o zajeciachzapisy na angielski

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapiszZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

Znakomity, nowatorski program nauki matematyki dla dzieci szkolnych.

matematyka dla dzieci

 

[dropshadowbox align=”right” effect=”lifted-both” width=”33%” height=”” background_color=”#ffffff” border_width=”1″ border_color=”#3da2b5″ ]

Tu matematyka staje się przygodą!

[/dropshadowbox]Matmastar to zdecydowanie więcej, niż pomoc w opanowaniu materiału szkolnego. To nauka:

 • logicznego myślenia
 • myślenia twórczego, krytycznego i stawiania pytań
 • dostrzegania i rozwiązywania problemów
 • rozwijająca pamięć i koncentrację
 • organizacji własnego procesu uczenia się
 • komunikacji i współpracy w celu zdobycia wiedzy i podjęcia właściwych działań
 • rozwiązywania codziennych życiowych problemów
Nie czekaj, aż Twoje dziecko będzie miało problemy z matematyką. O właściwą edukację matematyczną warto zadbać jak najwcześniej.

 

Zamiast podawania i wkuwania sposobu rozwiązania danego zadania, zachęcamy dzieci do poszukiwania możliwych rozwiązań poprzez zainteresowanie danym tematem. Żadne dziecko nie nauczy się matematyki, jeśli nie będzie nią zainteresowane. Zainteresowaniu temu służą:

 • klocki Lego, czyli ulubione, ponadczasowe zabawki, które pomagają zrozumieć sens wielu przykładów oraz stanowią wsparcie w poszukiwaniu rozwiązań; to głównie z ich zastosowaniem pomagamy dzieciom opanować podstawę programową a nawet znacznie przewyższyć poziom szkolny,
 • liczne fabuły i gry symulacyjne, które wprowadzają dzieci w ciekawy, detektywistyczny świat; dzieci wcielają się w konkretne sytuacje i same nie mogą się doczekać rozwiązywania kolejnych matematycznych zagadek,
 • tworzenie gier – dzieci same projektują i testują swoje gry, 
 • nauka programowania – ciekawy i współczesny sposób na połączenie technologii, matematyki i kreatywności,
 • eksperymentowanie – różnego rodzaju doświadczenia przyrodnicze pomagają rozwinąć myślenie przyczynowo – skutkowe, wyciąganie wniosków a także są okazją do zastosowania matematycznych obliczeń w rzeczywistych zdarzeniach. 

 

[dropshadowbox align=”center” effect=”lifted-both” width=”auto” height=”” background_color=”#ffffff” border_width=”1″ border_color=”#3da2b5″ ]

Dziecko uczęszczające na zajęcia, które rozwijają zdolności matematyczne ma mniej problemów w szkole, czuje się bardziej wartościowe, jest otwarte na wiedzę i śmiało stawia czoła wyzwaniom.

[/dropshadowbox]

 

Podczas zajęć zachęcamy dzieci do poszukiwania rozwiązań metodą prób i błędów. Dzieci kombinują, szukają coraz to lepszych rozwiązań, oceniają odkryty przez siebie sposób i prezentują go przed grupą. Takie podejście do rozwiązywania zadań sprzyja samodzielnemu myśleniu, kreatywności i zaradności dzieci. Wzajemna pomoc w grupie, wspólne analizowanie możliwych działań i oczekiwanych efektów uczy wyrażania siebie i właściwej relacji z innymi. Na zajęciach panuje atmosfera współpracy, akceptacji, zaufania i wzajemnego wsparcia. Jest to kluczowe w odkrywaniu swoich talentów i efektywnym korzystaniu ze swoich zasobów.

 Twoje dziecko pokocha matematykę!

[dropshadowbox align=”right” effect=”lifted-both” width=”38%” height=”” background_color=”#ffffff” border_width=”1″ border_color=”#dedc6a” ]

Czas trwania zajęć: 1,5 h (90 min.) 

Częstość: 1 spotkanie w tygodniu

Liczebność grup: 4 – 10 osób

Cena zajęć:  I rata 180 zł, kolejne 150 zł

Wiek: 1 klasa, 2 klasa, 3 klasa

[/dropshadowbox][dropshadowbox align=”left” effect=”lifted-both” width=”56%” height=”” background_color=”#ffffff” border_width=”1″ border_color=”#c2ed5c” ]Jesteś zainteresowany darmową lekcją próbną? [wpforms id=”3102″][/dropshadowbox]


Kursy stworzone, by twórczo wykorzystać naturalne zainteresowanie dzieci nowymi technologiami. Programowanie, tworzenie gier, stron i aplikacji, grafika i animacja komputerowa – taki zestaw gwarantuje gimnastykę umysłu i trening kreatywności. W efekcie dziecko zdobywa również praktyczne umiejętności w prężnie rozwijających się dziedzinach nauki i techniki (niezwykle pożądane na rynku pracy).

Wybierz kurs:

nauka programowaniaaCODEmia – tworzenie gier i nauka programowania. Kurs przyjazny dzieciom i dostosowanych do ich możliwości rozwojowych. Nauka programowania sprawia, że dziecko ma szansę aktywnie tworzyć otaczającą go wirtualną rzeczywistość.

informacje o zajeciachzapisy na angielski

 

 

Zajęcia dodatkowe

aCODEmia przedszkolaka /4 – 6 lat/. Już od września zapraszamy najmłodszych na naukę programowania! Dzięki innowacyjnym programom nauczania i dedykowanym im zabawkom nasze dzieci mogą bawić się i uczyć myśleć programistycznie.

informacje o zajeciachzapisy na angielski

 

 

kurs tworzenia stron i aplikacji

aCODEmia – tworzenie stron i aplikacji /9 – 16 lat/.  Niezwykle ambitny kurs dla dzieci i nastolatków /9-16 lat/. Gwarantuje zdobycie praktycznych umiejętności projektowania funkcjonalnych serwisów internetowych. Poznawane technologie to m. in. html, css, js, bazy danych, asp net i php.

informacje o zajeciachzapisy na angielski

 

 

grafika i animacja

Grafika i animacja /8 – 12 lat/. To kurs stworzony z myślą o artystycznych duszach, lubiących tworzyć z wykorzystaniem nowych technologi. Projektujemy graficznie za pomocą komputerów i tabletów. Do tworzenia animacji wykorzystujemy również aparaty fotograficzne.

informacje o zajeciachzapisy na angielski

 

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapiszZapiszZapisz

 

Od 1998 roku Akademia Nauki opracowuje nowatorskie programy edukacyjne podnoszące sprawność czytania i uczenia się dla dzieci, młodzieży, dorosłych. 

MISJA AKADEMII

To propagowanie stylu naturalnego uczenia się, który niesie zadowolenie i poczucie pewności siebie. Chcemy, aby każde dziecko mogło uczyć się bez wysiłku. Jesteśmy przekonani, że poprzez docieranie do wewnętrznych zasobów i odkrywanie mocnych stron dzieci, mogą uczyć się one w atmosferze odprężenia i radości. Nasze programy opieramy na najnowszych zdobyczach psychologii uczenia się oraz na głębokim szacunku dla możliwości twórczych każdego człowieka.

Jesteśmy zaangażowani w programy formatu NON PROFIT, takie jak Szkoła 2020, Akademia Nauczyciela, Akademia Rodzica, Cała Polska Czyta Dzieciom, za co zostaliśmy dwukrotnie uhonorowani Statuetką Kampanii ABC XXI.

Wybierz kurs dla Twojego dziecka:

 

Mały Odkrywca – Zaczarowany Zajączek (3 – 4 lata)

Naturalna nauka czytania przez zabawę dla dzieci w wieku przedszkolnym

Celem programu jest zbudowanie naturalnych podstaw czytelniczych. Dzieci poznają wyrazy, literki i uczą się czytania poprzez fascynującą dla nich zabawę. Podczas realizacji programu dzieci są intelektualnie i emocjonalnie zaangażowane w proces uczenia się. Uczestniczą w ciekawych eksperymentach fizycznych i chemicznych, zaspokajając swoją olbrzymią pasję poznawania. Takie przygotowanie sprawia, że dziecko buduje postawę „lubię czytać”, dzięki której łatwiej i szybciej opanowuje sztukę czytania przeżywa mniej stresu w szkole.

zapisy na angielskiinformacje o zajeciach

Mały Odkrywca – Przygoda na Bezludnej Wyspie (5 – 6 lat)

Naturalna nauka czytania przez zabawę dla dzieci w wieku przedszkolnym

Dzieci wcielają się w postacie podróżników, którzy znaleźli się na bezludnej wyspie. Tam znajdują klucz, który przenosi małych odkrywców w niezwykłą podróż w czasie i przestrzeni. Odkrywają „własne ja” i swoje mocne strony. Doświadczając i eksperymentując dzieci poznają wyrazy, wprawiają się w pisaniu, rozwijają kreatywność.

zapisy na angielskiinformacje o zajeciach

 

 

efektywna nauka w szkoleMądre Dziecko – Przygoda na planecie Tina (7-8 lat)

Dzieci uwielbiają pytanie „Dlaczego”. Przygoda na planecie TINA inspiruje do zadawania pytań i szukania odpowiedzi.

Dzieci poznają przyrodę poprzez stawianie hipotez i ich weryfikację w eksperymentach naukowych. Aspekt emocjonalny poruszany jest w szeregu dram i gier społecznych, podczas których dzieci odkrywają swoje wewnętrzne bogactwo i uczą się współpracy w grupie. Zajęcia kładą nacisk na umiejętności szkolne. Dzieci uczą się posługiwać narzędziami z zakresu MAP MYŚLI, technik pamięciowych i szybkiego czytania. Odkrywają własny potencjał i zdolności oraz budują wewnętrzne przekonanie „dam radę w każdej sytuacji”.

zapisy na angielskiinformacje o zajeciach

 

Mądre Dziecko – Galaktyczna przygoda Jedi (9-10 lat)

Program rozwijający zdolności intelektualne i emocjonalne dla uczniów klas 3 i 4.

W każdym z nas drzemie niezmierzona moc, sęk w tym aby umieć ją wyzwolić. Może warto zostać uczniem JEDI? Każdy rycerz opanowuje na zajęciach techniki radzenia sobie z własnymi emocjami, poznaje swoje mocne strony, uczy siękoncentracji oraz relaksu. Oczywiście dobra pamięć i sprawność czytania są także ważnymi cechami każdego JEDI. Wspólnie wcielimy się w rolę galaktycznych strażników pokoju i będziemy doświadczać jak ważne w naszym życiu jest kierowanie się dobrem i pozytywnymi wartościami.

zapisy na angielskiinformacje o zajeciach

 

Uczeń z Charakterem (5 – 6 klasa)

Kurs szybkiego czytania i odkrywania wewnętrznych zasobów dla uczniów szkół podstawowych </em

Program ten jest zaawansowanym treningiem szybkiego czytania i technik pamięciowych. Podczas zajęć dzieci uczą się zapamiętywać technikami pamięciowymi materiały, które później będą „przerabiać” w szkole. Poprzez warsztaty, gry i zabawy dzieci poznają prawa rządzące naszymi emocjami i uczuciami. Poznają procedury pracy z emocjami, uczą się asertywnych zachowań,. Odkrywają pozytywny obraz siebie, posługując się technikami mającymi swoje korzenie w coachingu. Podczas zajęć przypowieści, mądrości i metafory, przeplatają się z fizyką, kosmologią i genetyką.

zapisy na angielskiinformacje o zajeciach

 

Szybkie czytanie gimnazjumGimnazjalista z klasą – Program rozwoju dla młodzieży gimnazjalnej

Gimnazjum to swoiste przygotowanie do wymagań, które będzie nieść ze sobą przejście do szkoły średniej. Ilość rzeczy do nauczenia stale rośnie. Opanowanie coraz większej ilości wiedzy bez znajomości Technik Pamięciowych czy Mindmappingu staje się po prostu bardzo trudna.

zapisy na angielskiinformacje o zajeciach

Szybkie czytanieKwantowy Umysł – Kursy dla dorosłych, studentów i licealistów

Kurs Kwantowy Umysł to niekonwencjonalny program edukacyjny zwiększający potencjał umysłowy i intelektualny człowieka.

zapisy na angielskiinformacje o zajeciach

Urodziny dla dzieci

urodzinyZapraszamy do skorzystania z naszej oferty urodzinowej. Proponujemy kilka ciekawych rozwiązań spędzenia tego wyjątkowego dnia dla najmłodszych. Czeka świetna zabawa!

Każdy z przewodnich tematów ma w programie masę zabaw, konkursów z nagrodami, ciekawostek i co najważniejsze dzieci uczestnicząc w takich urodzinach dowiadują się wielu ciekawych rzeczy.

Uczymy się w trakcie zabawy!

Każde dziecko może wybrać, jak ma przebiegać jego święto. Jeśli proponowane przez nas tematy nie spełniają oczekiwać Waszych pociech, możemy zrealizować scenariusz na zamówienie. Jednak bez względu na temat, wszystkie urodziny w Akademii przebiegają następująco:

 • Przyjęcie trwa od 2 do 2,5 godziny (przez cały ten czas dzieci bawią się pod opieką animatorów)
 • Cena obejmuje 12 dzieci (możliwość dopłacenia za kolejnych gości)
 • Zapewniamy animatorów, którzy prowadzą zabawę przez cały czas trwania urodzin
 • Przygotowujemy talerzyki, kubeczki, sztućce i serwetki
 • Dekorujemy salę specjalnie na ten wyjątkowy dzień
 • Istnieje możliwość zamówienia urodzin z pełną obsługą, podczas której zapewnimy poczęstunek
 • Na naszych urodzinach dzieci mogą zostać bez opiekunów, lub z opiekunami (co ustalamy wspólnie podczas rezerwacji urodzin)
 • Dla rodziców i opiekunów kawa i herbata gratis

Nasze przykładowe scenariusze:

Takie urodziny to niezapomniana przygoda, która zdarza się tylko raz do roku!

Koszt standardowych urodzin to:

 • 390 zł – 2 godziny zabawy z animatorem (zgodnie z wybranym scenariuszem)
 • 430 zł – 2,5  godziny zabawy z animatorem (zgodnie z wybranym scenariuszem)

Dopłatę za ewentualną organizację poczęstunku i tortu ustalamy indywidualnie. Dopłata za gości to 10 zł od dziecka.