Mała Akademia Muzyki

Zapraszamy na zajęcia prowadzone przez Małą Akademii Muzyki

Warsztaty Bębniarskie

Wprowadzenie we wspaniały świat rytmów z całego świata. Zajęcia te uczą dzieci pracy w zespole. Każdy członek zespołu jest ważny, ale pełni osobną rolę. Dzieci mają okazję nauczyć się gry na werblu, kongach, bongosach, grzechotkach i guirro. Każde etap nauki kończy się wspólnym koncertem i wieloma występami w Żyrardowie i nie tylko.

Czas trwania zajęć – 1 godzina zegarowa, zajęcia 2 razy w tygodniu.

Zajęcia muzyczno – ruchowe (rytmika)

Zajęcia dla najmłodszych. Ruch przy muzyce pozwala wytworzyć dziecku koordynację ruchowo-przestrzenną, tak ważna dla dobrego rozwoju. Zajęcia te prowadzone są metodą Jacquas’a Dalecroze z elementami instrumentarium Carla Orfa. Dzieci uczą się piosenek, gry na instrumentach perkusyjnych oraz elementów tańca.

Grupy wiekowe: 3 – 6 lat; 7 – 9 lat

Czas trwania zajęć 30 minut, zajęcia 2 razy w tygodniu.

Zajęcia instrumentalne

Nauka gry na instrumentach (gitara, fortepian) prowadzone są według autorskiego programu instruktorów. Oparte głównie na metodzie nauczania w szkołach muzycznych, wzbogacone o element nauki improwizacji, aby wprowadzić dziecko w świat dźwięków i samodzielnie nauczyć je myśleć o muzyce. Metody nauki improwizacji oparte są na elementach szkoły Suzuki oraz metodzie beznutowej.

Korepetycje z kształcenia słuchu / chór

Oferta skierowana do uczniów szkół muzycznych chcących doskonalić swoje umiejętności słyszenia oraz podnieść poziom wiedzy z teorii muzyki (harmonia, zasady muzyki, historia muzyki). Zapraszamy również do udziału w ambitnym projekcie chóralnym. Jest to możliwość poznania nietypowej muzyki chóralnej oraz zawarcia nowych znajomości.

Uczestnictwo w chórze 20 złotych na miesiąc.

Więcej informacji na temat działalności Małej Akademii Muzyki znajdziecie Państwo na stronie www.mala-akademia-muzyki.com